15. a 16. kolo turnaje ČFbU v Adamově

22.02.2014 20:56
FbC Snakes Brno 4:4 FBC Eagles Brno

První zápas sobotního dne odehráli Snakes s brněnským týmem Eagles Brno, jenž byl v tomto utkání jasným favoritem. Zápas s sebou přinesl dvě pikantnosti. První byla, že se sešli tři nejlepší hráči kanadského bodování v letos doposud odehraných zápasech. Na straně Snakes stál lídr kanadského bodování Bednařík a proti němu jako protivníci Toma a Kapasný. Druhou zajímavostí dne byl fakt, že Bednařík nastupoval proti svému bývalému týmu, se kterým nasbíral vůbec své první florbalové zkušenosti. Tudíž o motivaci měl postaráno! Zápas probíhal dle očekávání, po většinu úvodních minut byli Eagles lepším týmem a po první třetině již vedli 1:2. Ve druhé třetině se začaly síly vyrovnávat a Snakes o sobě dali několikrát vědět. Soupeř si ovšem svůj jednobrankový náskok udržel a po druhé třetině Eagles vedli 3:2. V poslední části zápasu se Snakes začali prosazovat vyrovnanou hrou i střelami. Ke konci svého soupeře „uštknuli“ a získali tak pro sebe velmi cenný bod. Zápas tedy skončil remízou s celkovým počtem čtyř branek pro každý tým. Hráči Snakes odehráli nejlepší zápas tohoto ročníku. Každý dřel nadoraz, byli hladovější, a tudíž získali bod zaslouženě. Nejvíce o sobě dal vědět kapitán Bednařík, jenž dal jeden gól a dva svým spoluhráčům připravil. Hezká práce týmu Snakes!

FBK Atlas Blansko 6:8 FbC Snakes Brno

Druhý zápas očekával Snakes tým FBK Atlas z Blanska (akorát tu nikde nepíše jméno toho týmu), který byl rozhodně vyrovnanějším soupeřem. Již po dvou minutách Snakes udeřili a vedli 1:0. Po většinu času měli protivníka pod kontrolou. Ve druhé třetině však začaly hráčům Snakes docházet síly, za čímž stála pravděpodobně únava z předchozího zápasu. Soupeř si byl situace vědom a už od prvních minut poslední třetiny toho chtěl také využít. Snakes hráli skoro po celou poslední část hry v oslabení. Tým z Blanska odvolal brankáře, ovšem zápas již zvrátit nedokázali. Svými šesti brankami se tak nevyrovnali osmi gólům, které vstřelili Snakes. V tomto zápase se ve skvělém světle ukázali Bednařík, Benda a Hořák. Každý získal 4 kanadské body a zazářil také ochránce svaté klece Snakes, brankář Gluch. Ten v některých chvílích připadal mnoha fanouškům a přihlížejícím jako nedobytná tvrz. Hezká práce! Celý tým pracoval poctivě v obranné části, ale v útočné to tak slavné již nebylo.